Nový ročník rozjíždíme v březnu 2017

Už se nemůžete dočkat na další ročník Do práce na kole? Zajímá vás, jaké novinky chystáme pro sedmý ročník soutěže? Vše potřebné, včetně ceny startovného, podrobných pravidel a samozřejmě nového grafického vizuálu uvidíte na těchto stránkách od začátku března 2017. Od počátku března se zde budete moci také registrovat do soutěže.

Do ledna je stále možné stát se firemním partnerem soutěže, takže pokud byste rádi podpořili tuto akci a viděli logo vaší společnosti na materiálech soutěže, neváhejte napsat na iva.neveceralova@auto-mat.cz. Stejně tak je do ledna možné přihlásit nová města. Pokud máte zájem stát se lokálním koordinátorem a podpořit městskou cyklistiku ve vašem městě, napište na tentýž kontakt.

A jak že to dopadlo tento rok? Šestý ročník Do práce na kole byl rekordní. Snad i díky nově zapojeným chodcům a běžcům se nám společně v květnu podařilo našlapat (na kole, koloběžce či pěšky) neuvěřitelných 2,3 milionu šetrných kilometrů! Letos soutěžilo rekordních 10 800 účastníků rozdělených do bezmála 4 tisíc týmů z 1 825 firem a institucí. Tím, že jsme nechali celý měsíc auto doma, jsme ušetřili celkem 341 507 kilogramů oxidu uhličitého, 80,5 kilogramů jemných prachových částic a tuny dalších nebezpečných škodlivin. Děkují Vám plíce občanů všech 27 zapojených měst a všichni, kdo si společně s Vámi soutěž užili. Nezapomeňte se zaregistrovat do nového ročníku, ideálně už v březnu, kdy budete mít startovné nejlevnější, a příští v květnu to zase rozjedeme!